Nejprodávanějšími biopotravinami v prodejní síti společnosti SPAR ČOS jsou mléčné výrobky a zelenina.

Rostoucí zájem o bioprodukty zaznamenala ve svých prodejnách společnost SPAR ČOS, která v sortimentu nabízí zejména biopotraviny vlastní značky. Její biořada SPAR Natur*pur v současné době obsahuje již více než 120 výrobků.

Zájem o biopotraviny v prodejnách společnosti SPAR ČOS v meziročním srovnání neustále stoupá, a to až o desítky procent. Například u rajčat a mrkve narostl obrat o téměř 20 %, u biovajec pak až téměř o 40 %. Právě zvýšená obliba biovýrobků potvrzuje současný trend v chování zákazníků, kteří skladbě svého jídelníčku a výběru potravin věnují velkou pozornost. „Bioprodukty si získávají stále více našich zákazníků. Roste rovněž poptávka po naší biořadě SPAR Natur*pur, což potvrzují zejména výsledky jejího prodeje. Zákazníci si totiž stále více uvědomují, že konzumace kvalitních potravin se pozitivním způsobem odráží na jejich zdraví,“ říká Martin Ditmar, jednatel společnosti SPAR Česká obchodní společnost s.r.o. Podle něj patří mezi nejprodávanější biopotraviny v hypermarketech INTERSPAR a supermarketech SPAR zejména mléčné výrobky SPAR Natur*pur a také SPAR Natur*pur zelenina, jako jsou cherry rajčata či mrkev.

Vlivem rostoucí poptávky je sortiment biopotravin, zvláště pak u vlastní řady bioproduktů s označením SPAR Natur*pur, kontinuálně rozšiřován. První nabídka biopotravin SPAR Natur*pur byla v prodejní síti společnosti SPAR představena v listopadu 2006 a tvořily ji zejména mléčné výrobky, pečivo a také ovoce a zelenina. Vlivem velkého zájmu zákazníků o tento druh sortimentu se biořada SPAR Natur*pur dočkala v následujících letech svého dalšího rozšíření. Přibyly tak nové bioprodukty, jako jsou těstoviny, rýže, oleje, ocet balsamico, uzeniny, ovocné a zeleninové džusy, čaje, kompletní müssli sortiment, sojové nápoje a biozmrzlina. V současné době obsahuje řada biopotravin SPAR Natur*pur 124 výrobků.

Všechny biopotraviny řady SPAR Natur*pur se vyznačují vysokou kvalitou a výrazně nezaměnitelnou chutí a splňují náročné požadavky z hlediska čerstvosti a původu. Příležitost přesvědčit se mohou zákazníci při ochutnávkách bioproduktů SPAR Natur*pur, které se konají v prostorách prodejen. Naposledy proběhly během první poloviny září, které je vyhlášeno měsícem biopotravin.

V kategorii vlastních potravinových značek obsahuje sortiment společnosti SPAR také speciální značku SPAR Vital (konvenčně vyrobené potraviny, které odpovídají zdravé vyvážené stravě a modernímu životnímu stylu) a SPAR free from (potraviny bez lepku a laktózy určené především pro osoby se speciálními stravovacími potřebami).

Nejprodávanější biopotraviny značky SPAR Natur*Pur   (TOP 10)

1. SPAR Natur*pur bio vejce, 6 ks
2. SPAR Natur*pur bio sirup malina, 0,7 l
3. SPAR Natur*pur bio banány
4. SPAR Natur*pur bio šunka lahůdková krájená, 100 g
5. SPAR Natur*pur bio rajčata cherry, 250 g
6. SPAR Natur*pur bio mrkev praná bez natě, 500 g
7. SPAR Natur*pur bio olej dýňový (z dýňových jader), 250 ml
8. SPAR Natur*pur bio sirup květ černý bez, 0,7 l
9. SPAR Natur*pur bio sirup černý rybíz, 0,7 l
10. SPAR Natur*pur bio jogurt bílý 1%, 150 g