Praha, 3. listopadu 2010 – Nejen pro stovky čerstvých potravin, ale i pro hračky, oděvy či domácí potřeby budou moci obyvatelé Sokolova a okolí nově vyrazit do Tesca. Hypermarket s prodejní plochou tři tisíce metrů čtverečních přivítá zákazníky již zítra, ve čtvrtek 4. listopadu v osm hodin ráno. První příchozí se mohou těšit na malou ochutnávku, doprovodný program, soutěže a program pro děti. U příležitosti otevření nového hypermarketu věnuje Tesco dar 30 tisíc korun místní neziskové organizaci – Azylovému domu pro matky s dětmi v Sokolově. O zákazníky se bude starat asi 100 zaměstnanců, kteří v novém obchodě našli uplatnění.

Vždy čerstvé a křupavé
„Pekárna uvnitř obchodu připravuje denně sedmdesát druhů čerstvých rozpeků, takže zákazníci u nás najdou i večer křupavé a voňavé pečivo,” říká ředitelka hypermarketu Jitka Frýdlová. Potraviny obecně tvoří 70 % nabídky sokolovského Tesca. Zákazníci se mohou nechat obsloužit u pultu s lahůdkami, sýry, uzeninami i masem nebo si vybrat maso balené. V regálech mohou vybírat také ze široké nabídky mléčných, mražených a trvanlivých potravin, ovoce, zeleniny a nápojů. Pochutnat si mohou i na teplém jídle – přímo v obchodě dostanou dobroty z grilu.

Tesco ale nabídne obyvatelům Sokolova i něco navíc. Pod jednou střechou budou moci pořídit nejen čerstvé potraviny, ale i široký sortiment nepotravinového zboží. Na zákazníky hypermarketu čeká velký výběr hraček, drogerie, kosmetiky, elektroniky, domácích potřeb, knih, papírnictví, sportovních potřeb a v neposlední řadě oděvy oblíbených značek F&F a Cherokee. Do obchodu mohou lidé zavítat také na vánoční nákupy a pořídit vše od delikates, přes dárky až po dekorace.

Zákazníci hypermarketu Tesco ocení také týdenní a sezónní akční nabídky a další cenové programy Tesco. Speciální výhody čekají na ty, kteří se zaregistrují a získají věrnostní kartu Clubcard. Držitelé karty obdrží za každých utracených deset korun v obchodě Tesco jeden bod. Každé tři měsíce dostanou vyúčtování s přesným počtem bodů, které už nasbírali. Pokud dosáhnou nejméně tří set bodů, promění jim je Tesco v peněžní poukázky a kupóny na slevy na zboží, které nejvíce nakupují. Odměny nejsou ničím podmíněné, zákazníci nemusejí dělat nic navíc, pouze při každém nákupu předkládat svoji kartu Clubcard.

Pokladny, které „mluví“
Obchod v Sokolově bude mít otevřeno denně od 7 do 22 hodin. Lidé budou moci za svůj nákup zaplatit jak v korunách, tak v eurech nebo platebními kartami, a to na celkem jedenácti  pokladnách. Sedm pokladen bude běžných a čtyři samoobslužné, ty jsou určené pro odbavení malých nákupů. „Samoobslužné pokladny jsou doplňkovou službou pro zákazníky a slouží k odbavení nákupů do deseti položek. Zákazníci si zboží jednoduše sami naskenují nebo si zvolí druh zboží na dotykové obrazovce. Jednotlivé kroky postupu se dozví nejen z displeje pokladny, ale i prostřednictvím zvukových instrukcí. Platba na těchto pokladnách probíhá snadno v hotovosti i platební kartou,“ dodává Jitka Frýdlová.

V případě potřeby každý zákazník dostane u pokladny zdarma ekologickou igelitovou tašku z plně rozložitelného materiálu, která nezatěžuje životní prostředí. Lidé si ale mohou vybrat i z dalších tašek, včetně jutové, plně recyklovatelné plastové Tesco Organic, na mražené zboží nebo speciální látkové na šest lahví vína. Parkoviště nabízí 485 parkovacích míst, z toho je osm stání vyhrazeno pro invalidy a pět pro rodiny s dětmi.

Zákazníci mohou přímo v obchodě navštívit také koutek Tesco Finanční služby, kde si mohou vyřídit například hotovostní půjčku, úvěr nebo kreditní kartu Tesco. V pasáži naleznou také další doplňkové služby, jako jsou květiny, trafika, bistro, oděvy, optika a lékárna.

Dar pro maminky s dětmi
U příležitosti otevření nového obchodu věnuje Tesco dar 30 tisíc korun Azylovému domu pro matky s dětmi v Sokolově. „Peníze využijeme na zvelebení zahrádky za domem. Pořídíme kryté pískoviště a hračky na písek pro nejmenší děti. Rádi bychom také zakoupili pergolu a zahradní nábytek, aby tak vznikl další prostor pro setkávání maminek s dětmi a jejich volnočasové aktivity,“ říká vedoucí azylového domu Jaromíra Fajtová.

Kromě toho Tesco rozdá sto reflexních vestiček pro děti z mateřské školky Marie Majerové v Sokolově. Vestičky si převezme ředitelka školky společně s dětmi ve čtvrtek ráno přímo při otevření obchodu.

Obchod přátelský k životními prostředí
Nový obchod Tesco v Sokolově je šetrný vůči životnímu prostředí, a to zejména díky řadě úsporných opatření. V obchodě je instalováno osvětlení, které spotřebovává méně elektrické energie. Šetřit teplem, vodou a elektřinou pomáhají také například zavírací mrazící boxy, senzorové vodovodní baterie, pohybové senzory v zaměstnaneckém zázemí nebo vylepšená tepelná izolace celého obchodu. Samozřejmostí ve všech obchodech Tesco je také důsledné třídění odpadů.

Doplňující informace:
Samoobslužné pokladny jsou doplňkovou službou a slouží zejména pro rychlejší odbavení menších nákupů.  V současné době fungují již ve více než deseti obchodech Tesco v ČR. Jsou velmi oblíbené nejen u mladé a střední generace, ale i u dětí, které obdivují, že pokladna „mluví“, a u starších zákazníků, kteří oceňují zejména snadnou obsluhu pokladny. Zákazník jednoduše každou položku naskenuje pomocí čárového kódu. U pečiva, ovoce či zeleniny, které čárový kód nemají, vybere druh zboží podle obrázku na dotykové obrazovce a zváží. Pak každou položku vloží do tašky na speciální odkládací ploše. Nakonec stiskne tlačítko „Ukončit a zaplatit“ a zvolí si způsob platby. Použít může jak bankovky a mince, tak platební kartu. Pokladna zákazníka srozumitelně provází celým nakupováním pomocí obrázkových, psaných i mluvených instrukcí a světelných signálů. Vždy je navíc přítomen vyškolený asistent, který v případě potřeby zákazníkovi pomůže.