Před rokem vstoupila na český trh exkluzivní privátní řada SPAR free from, která zahrnuje výrobky pro osoby se speciálními požadavky na stravu. Hypermarkety INTERSPAR jsou jediným řetězcem v oblasti maloobchodního prodeje, které nabízejí ucelenou řadu výrobků bez lepku a laktózy, nejčastějších potravinových alergenů. Při příležitosti prvního výročí značky SPAR free from na českém trhu mají zákazníci možnost ochutnat tyto výrobky přímo ve vybraných restauracích INTERSPAR. Zároveň také získají informace od odborné poradkyně pro značku SPAR free from a předsedkyně správní rady Poradenského centra pro celiakii a bezlepkovou dietu Ing. Ivy Bušinové. Přijďte načerpat nové informace dne 3. listopadu do Restaurace INTERSPAR Štěrboholy nebo 4. listopadu do Restaurace INTERSPAR v Liberci.

„Před rokem jsme do našeho sortimentu zařadili privátní značku SPAR free from, a to na základě dostupných studií, ze kterých vyplynulo, že v současné době trpí v průmyslových zemích více než 20 % obyvatelstva nesnášenlivostí na některé ze složek potravy,” říká Martin Ditmar, jednatel společnosti SPAR ČOS. „Nejčastěji jsou lidé alergičtí na lepek, bílkovinu obsaženou v obilné mouce a laktózu. Naše výrobky z řady SPAR free from jsme proto zaměřili právě na tyto alergeny. Snažíme se tak lidem s omezenými podmínkami výběru vhodných surovin pro stravování rozšířit potraviny o cenově dostupné výrobky, které mohou konzumovat. V současné době máme v sortimentu již 37 výrobků této řady, mezi nejprodávanější patří SPAR free from mléko s obsahem 1,5 % a 1,8 % tuku, SPAR free from müsli s kukuřicí a čokoládou, SPAR free from máslo a SPAR free from bílý jogurt. Pro úspěch a pozitivní ohlasy našich zákazníků opakujeme v prodejnách INTERSPAR ochutnávkové a poradenské akce, které dodávají těmto lidem potřebné informace o produktech a jejich využití,” dodává Martin Ditmar.

Společnost SPAR ČOS zve na ochutnávku výrobků SPAR free from nejen zákazníky s omezenou možností výběru vhodných potravin, ale všechny, kteří se chtějí dovědět o těchto bezlepkových a bezlaktózových výrobcích. Ochutnávkové a poradenské odpoledne proběhne za účasti odborné pracovnice a poradkyně pro značku SPAR free from Ing. Ivy Bušinové, a to dne 3.11. v Restauraci INTERSPAR Štěrboholy a 4.11. v Restauraci INTERSPAR Liberec. Během odpoledne proběhnou odborné přednášky a zákazníci načerpají informace o nových receptech na bezlepková jídla s použitím výrobků z řady SPAR free from.
Výrobky z vlastní řady SPAR free from mají jednotný a snadno identifikovatelný obal, který napomáhá zákazníkům v orientaci při výběru výrobků. Na obalech jsou umístěny tzv. piktogramy – symboly, shodné se symboly označující tyto speciální potraviny v celé Evropě.