Praha 30. září 2010 – Míra nezaměstnanosti v okrese Tachov dosahovala k 31. srpnu bezmála 11 %. Obyvatelé tohoto regionu mají nyní možnost najít nové pracovní uplatnění v hypermarketu Tesco v Tachově. O práci se mohou zájemci ucházet v náborovém centru Tesco, které sídlí v Panenské ulici 400, nebo na místním úřadu práce. V tachovském Tescu najde práci přibližně 100 lidí.

V novém hypermarketu naleznou uplatnění zaměstnanci, kteří budou vykonávat práci pokladních, prodavačů a doplňovačů. Obchod ale hledá také nákupčí, koordinátory pokladní zóny, pracovníky kontroly cen a marketingu či skladníky. „Zaměstnance přijímáme jak na plný a částečný úvazek, tak brigádníky. Právě o práci na zkrácený úvazek je velký zájem,“ říká ředitelka budoucího hypermarketu Žaneta Kijonková. Zkrácené úvazky nejčastěji vítají například matky na mateřské dovolené nebo studenti.

Zájemci o práci mohou přijít osobně do náborového centra Tesco, případně na Úřad práce v Tachově, či se přihlásit prostřednictvím e-mailu na adrese 11068mhr@cz.tesco-europe.com. Každý po přijetí projde vstupním školením, jež má část teoretickou a praktickou, která probíhá na již otevřených prodejnách. „Nábor probíhá postupně podle jednotlivých pozic a náročnosti zaškolení. Poslední zaměstnance budeme přijímat na podzim,“ dodává ředitelka Žaneta Kijonková.

Zaměstnanci mohou využít řady výhod. Kromě pracovního oblečení a příspěvku na jeho údržbu se jedná o odměny při pracovních výročích, příspěvek zaměstnavatele na penzijní připojištění, stravenky, věrnostní odměny podle odpracovaných let, až šest dnů rekondičního volna, slevy a zvýhodněné služby u obchodních partnerů nebo propracovaný systém školení. Ti, kteří mají chuť a potenciál vykonávat vyšší pozice, mají možnost kariérního růstu.

Tesco nabídne v letošním roce celkem 1000 pracovních míst v přibližně třiceti nově otevřených prodejnách po celé ČR. Společnost tak pokračuje ve stabilním růstu, přičemž vloni ve svých 21 nových prodejnách vytvořila 765 pracovních pozic.